Facebook Reel

Výukové Materiály

Kompletní přehled všech témat, která potřebujete ke zvládnutí německého jazyka - přehledně a pohodlně na jednom místě! Trápí vás gramatika, slovní zásoba, nová slovíčka nebo třeba psaní a práce s textem? Němčinu jsme rozdělili tak, abyste nemuseli trávit čas zbytečným hledáním a mohli se soustředit na to nejdůležitější - na studium.

Gramatika je soubor pravidel, která drží každý jazyk pohromadě a spojují slova, věty a texty. Zahrnuje oblasti jako skloňování, časování, slovosled a další.

Slovesa

Vše co jste potřebovali vědět o německých slovesech přehledně na jednom místě. Časování sloves, modální slovesa, nepravidelná slovesa a spousta dalších témat.

# Podmiňovací způsob (Konjunktiv II., pomocné sloveso würden, hätte, wäre a další) # Časování pravidelných sloves v přítomném čase # Časování nepravidelných sloves v přítomném čase # Modální slovesa # Rozkazovací způsob # Nepravidelná slovesa v minulém čase # Trpný rod sloves (Passiv) # Vazby sloves # Es gibt nebo Hier ist? # Sloveso werden # Zvratná slovesa (a zájmena) # Sollen nebo haben

Přídavná jména

Jak se skloňují přídavná jména (Adjektive) v němčině?

# Stupňování přídavných jmen # Porovnávání, srovnávání # Skloňování přídavných jmen

Zájmena

Ať už osobní, přivlastňovací nebo zvratná - bez zájmen to v němčině nejde.

# Osobní zájmena # Přivlastňovací zájmena # Tázací zájmena (wer, was, welcher, was für ein) # Záporná zájmena (Niemand, nirgendwo, nichts...) # Vztažná zájmena (welche/r/s nebo der/die, das?) # Ander-, irgend-, -einander (vespolná zájmena) # Kann man, muss man, soll man? Vše okolo neurčitého zájmena MAN # Zvratná zájmena # Dasselbe nebo das gleiche?

Předložky

Vše co potřebujete vědět o předložkách v němčině - přehledně na jednom místě.

# Předložky se 3. pádem # Předložky se 4. pádem # Předložky se 3. a 4. pádem (+ otázka KDE vs. KAM) # Předložky s 2. pádem # Předložkové vazby (se slovesy) # Časové předložky # Předložky obecně, rozdělení předložek # Předložkové vazby (s podstatnými jmény)

Spojky a stavba německé věty (konjunkce a slovosled)

Stavba vět v německém jazyce není vůbec tak složitá – ve skutečnosti je mnohem flexibilnější než v mnoha jiných jazycích. Na druhou stranu existuje několik pravidel slovosledu, která je třeba dodržovat.

# Spojky a jejich vliv na slovosled # Infinitiv + zu (Infinitivsätze mit zu) # Věty vztažné (Relativsätze) # Dvojité spojky # Wenn nebo als? # Aber nebo sondern? # Als - spojka s mnoha významy (wenn-als; wie-als) # Um…zu, damit: jak se řekne německy aby?

Členy a podstatná jména

Der, die, das a pády podstatných jmen - naučíme vás poznat členy a rody podstatných jmen bez slovníku a k tomu dávat správné pády před podstatná jména v němčině.

# Zápor (negation) # Členy - jak je poznat bez slovníku (v kostce) # Skloňování podstatných jmen a pády # Množné číslo podstatných jmen # N-deklinace # Přidávání -N ve 3.p. množného čísla # Členy a pády - tabulka # Určitý a neurčitý člen (jak je odlišit + tabulka) # Členy - jak je poznat bez slovníku (podrobnější vysvětlení)

Předpony a přípony

Předpony mohou výrazně měnit význam slovesa a rozdělují se na oddělitelné a neoddělitelné. Přípony slouží hlavně k odvozování nových slov a mění jejich slovní druh nebo specifikují jejich význam.

# Los # Odlučitelné a neodlučitelné předpony # Systém předpon # Hin a Her

Časy

Přítomný, minulý nebo budoucí? Naučímě tě všechny.

# Préteritum (minulý čas) # Minulý čas perfekt (Perfektum) # Plusquamperfektum - předminulý čas # Budoucí čas (Futur I.)

Číslovky, čas a časové údaje

Číslovky základní, časové, řadové a další. Pojmy okolo času. Jak se řekne ve tři hodiny odpoledne? Jak se řekne okolo páté nebo čtvrt na devět?

# Čas a časové údaje # Číslovky

Systematicky a zábavně jsme pro vás rozdělili německou slovní zásobu do několika kategorií, aby žádná oblast německé slovní zásoby nezůstala zanedbaná. Začněte tím, kam vás to nejvíc táhne a postupně se propracujte ná úroveň německého řečníka.

Synonymní slovesa

Synonymní slovesa jsou slovesa, která mají podobný nebo stejný význam, ale mohou se lišit v jemných odstínech, stylu nebo kontextu použití.

# Tun a machen # Ändern, wechseln, tauschen # Einfallen, auffallen, gefallen # Slovesa kolem fühlen, unterrichten a merken

Kavárny - Konverzační témata a slovní zásoba k Jazykovým kavárnám

Slovíčka, otázky, fráze, idiomy a cvičení ke konkrétním tématům ze života jako: Sport, Zdraví, Práce, Bydlení, Láska vztahy, Historie a spousty dalších.

# Můj den # Zvířata a domácí mazlíčci # Peníze # Práce # Móda a oblečení # Média # Zločin a trest # Slavné osobnosti # Historie # Vesmír # Úřady, instituce # Domácí práce # Zahrada # Příroda # Geografie # Cestování, prázdniny # Život v zahraničí # Německo, Rakousko, Švýcarsko # Práce rukama # Dovolená (der Urlaub)

Fráze

Přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších německých frází

# Německé fráze, které nám Čechům a Slovákům nedávají smysl # Praktické fráze # Překlady vět # Jazykové trapasy

Slovíčka

Základní stavební jednotky jazyka - klíčová pro tvorbu vět.

# Doch # Slova, díky kterým vyzníte v němčině víc chytře # Anglicismy # Schon # Místo: Platz, Ort nebo Stelle?

Rozvoj slovní zásoby

Jak snadno a rychle rozšířit německou slovní zásobu? Tipy a triky.

# Němčina z videí

Němčina pro začátečníky na Jazyky pro bohémy je tu proto, aby pomohla všem odvážným začátečníkům vykročit na cestě za zvládnutím německého jazyka tím správným směrem.

Tipy pro začátečníky (zdarma)

Vyhněte se těm nejčastějším chybám v němčině a nechte si poradit na vaší cestě německým jazykem. Zkušení lektoři vám dali dohromady ty nejpraktičtější tipy, které by tenkrát sami rádi znali, když s němčinou začínali.

# Jak se učit pasivně německy # 7 chyb začátečníků # Němčina kolem nás # Jak se začít učit německy?

Rychlý rozvoj slovní zásoby pro začátečníky

Na začátku studia německého jazyka je každé slovíčko drahé. Naštěstí je spousta slovíček jak v češtině a němčině podobných. A my jsme je pro vás dali dohromady. Další oblíbenou metodou jsou filmy, podcasty, atd.

# 50 slov, o kterých jste nevěděli, že je znáte # 15 slov, o kterých jste nevěděli, že je znáte # 257 slov, o kterých jste nevěděli, že je znáte

Základní slovíčka a fráze

Nejdůležitější věty a slovíčka, která vám pomohou postavit se na vlastní nohy v německém jazyce. Tyto fráze a slovíčka bych se učil, kdybych dnes začínala s nějakým novým jazykem.

# Nejdůležitější německé fráze # Nejfrekventovanější podstatná jména # 20 nejdůležitějších německých sloves # 50 nejpraktičtějších přídavných jmen

Jak se píší speciální německé znaky na české klávesnici? Ve kterých slovech děláme při psaní nejčastější chyby? Kdy píšeme Eszett (ß) a kdy dvojité -ss?

Psaní a výslovnost (Schreiben und die Aussprache)

Psaní a výslovnost v němčině spolu silně souvisí. Ukážeme vám jak. Také vám poradí, jak napsat na české klávesnici speciální německé znaky.

# Akcent v němčině # ß: Eszett nebo -ss? # Dlouhé a krátké samohlásky # Přehlásky v němčině (ä, ü, ö) - psaní, výslovnost, rozdíly # Jak psát ß, ä, ö, ü na klávesnici? # Nejtypičtější chyby při psaní v němčině # Zkratky v němčině - co znamenají?